“Her yerde sanat Her zaman Sanat”
İçerik

Hızlı Erişim

Haberler / Duyurular

Kültür Sanat Etkinliklerimizden Habersiz Kalmayın...

RAMAZAN SOKAĞINDA MEDDAH VE GRUP HİRA SAHNE ALDI

Ramazan Sokağında Meddah Ve Grup Hira Sahne Aldı

İnegöl Belediyesi tarafından geleneksel hale getirilen ve bu yıl 10’ncusu, Kültürpark içerisinde Belediye Nikâh Dairesi ile Fuar Merkezi arasındaki alanda açılan Ramazan Sokağında düzenlenen etkinler, vatandaşların beğenisini kazanıyor.

SEMA GÖSTERİSİ İLE BAŞLADI
27 Haziran 2014 Cuma günü akşamı Ramazan Sokağı etkinlikleri Sema gösterisi ile başladı. İnegöl Müftülüğü ve Şems ve Mevlana Kültürünü Tanıtma ve Yaşatma Derneği sema ekibi, Sema Ayini ile İnegöl halkının karşısına çıktı. Sokağı gezmek için gelen vatandaşlar, Sema gösterisini beğeni ile izlediler.

PSİKO TİYATRO
28 Haziran 2014 Cumartesi akşamı saat 22.00’de Psiko Tiyatro Derneği’nin "Çömlek" adlı orta oyunu, izleyicilerin beğenisine sunuldu.

ORHAN ÇAKMAK KONSERİ
29 Haziran 2014 Pazar günü akşamı saat 22.00’de ise Tasavvuf Sanatçısı Orhan Çakmak, seslendirildiği ilahilerle İnegöllülerin beğenisini kazandı.
30 Haziran 2014 Pazartesi günü de Ramazan Sokağı etkinliklerinde İstanbul Açık Sahne Sanatları Tiyatrosu ‘Deli Dumrul’ adlı tiyatro oyunu ile İnegöl halkının karşısına çıktı. İstanbul Açık Sahne Sanatları Tiyatrosu’nun sunduğu Kemal Burhan Şahin’in yönettiği Deli Dumrul oyunu, tiyatro severlerin beğenisini kazandı.

GRUP HİRA’DAN İLAHİ KONSERİ
Son olarak ise önceki akşam ramazan sokağında meddah ve Grup Hira sahne aldı. 2013 yılında çıkardıkları 'Nuru Dilara' single albümü ile büyük bir çıkış yakalayarak, İnegöl’ün yanı sıra şehir dışındaki programlara katılıp tanıtımlarını sürdüren İnegöl’ün seslerinden Grup Hira’nın Ramazan Sokağındaki konserine, vatandaşlar yoğun ilgi gösterdi. Düzenlenen konserde, Grup Hira üyeleri, Ey Nuru Dilara, Gönül Sultanım, Tövbeye Gel, Her Şeyin Sahibi, Gülistan, Yerler Der, Kainata Can Veren, Dillerde Muhammed, Affet Beni, Hay Allah, Ecel Gelir, Hasretim, Bu Gece, Aşkın Odu, Affet Allah’ım, Annem, Sevdim isimli parçaları seslendirdiler. İnegöllülerin yoğun ilgisi ile karşılaşan Grup Hira konserini izleyen vatandaşlar, rahmet ve bereket ayı Ramazan’ın manevi atmosferinin huzurunu da yaşadı.

Ramazan Sokağı etkinlikleri kapsamında bu akşam unutulmaz Yeşilçam şarkıları ile Grup Nağme, yarın akşamda Teyo Emmi sahne alacak.