“Her yerde sanat Her zaman Sanat”
İçerik

Hızlı Erişim

Haberler / Duyurular

Kültür Sanat Etkinliklerimizden Habersiz Kalmayın...

AKTAŞ, YABANCI MİSAFİRLERLE BİR ARAYA GELDİ

Aktaş, Yabancı Misafirlerle Bir Araya Geldi
İnegöl Belediyesi tarafından bu yıl 26’ncısı düzenlenen Uluslar Arası Kültür Sanat Festivali kapsamında 9 ülkeden İnegöl’e gelen misafir ekipler, Belediye Meclis Salonunda Başkan Alinur Aktaş’la bir araya geldi. Hediyeleşme merasiminin yapıldığı programda, Mısır’daki katliamda unutulmadı.

Misafir ekiplere yönelik bir konuşma yapan Belediye Başkanı Alinur Aktaş, ülkelerine mutlu bir şekilde dönmelerini temenni ettiklerini belirterek, “Arkadaşlarımız büyük bir gayretle sizleri misafir etmek için seferber oldular. İnşallah ülkelerinize döndüğünüzde buradan mutlu bir şekilde, iyi dostluklar kurarak ayrılırsınız” dedi.

Türkiye’nin nüfusu, ekonomisi ve potansiyeli ile çok büyük bir ülke olduğundan da söz eden Aktaş, “Bu önemli bir güç. Burada bulunan ülkeler de bizim bir şekilde hem soy bağımız, hem de gönül bağımız olduğu ülkeler. Dolayısıyla ülkeler arasında birlik beraberliğin artması adına da bu festival bir katkı veriyor diye düşünüyoruz” diye konuştu.

Konuşmasında Mısır’daki katliama da değinen ve festivalin birlik beraberlik açısından dünyaya iyi bir mesaj olacağından söz eden Alinur Aktaş, şöyle konuştu: “Bizler dini, dili, ırkı her ne olursa olsun insanların hür ve özgür bir şekilde yaşaması gerektiğine inanan insanlarız. Hiç kimse tercihleri dolayısıyla bir zorlamaya tabi tutulamaz. Ama bugün dünyanın dört bir tarafından maalesef sıkıntılar olduğunu, vahşet olduğunu, insanların zulme maruz kaldığını görüyoruz. Kardeş ülkemiz Mısır’da yapılan katliamları asla ve asla tasnif etmiyoruz. Bizler demokrasiye inanıyoruz. Seçilmiş, tercih edilmiş ve insanların tercihi olmuş yöneticilerin askeri cunta aracılığıyla gönderilip, halkına kurşun yağdıran, halkına zulmedilen sistemini kabul etmemiz mümkün değil. Birileri şuan demokratik tercihleri yüzünden can kaybına uğruyorlar. Bu festivalden bütün dünyaya mesajımız birlik, beraberlik, kardeşlik, dostluk” dedi.

Konuşmanın ardından Belediye Başkanı Alinur Aktaş misafir ekiplere hediyelerini sunarken, farklı ülkelerden gelen ekip sorumluları da Aktaş’a ülkelerinden getirdikleri hediyeleri takdim ettiler.